Ogłoszenia

kanarki.com.pl

Reklama

© Marta G. 2006
Wszelkie prawa zastrzeżone

Dla kogo kanarek
Kanarek jest mało uciążliwym domownikiem, opieka nad nim nie zajmuje tyle czasu co np. nad psem, mniej też absorbuje nasza uwagę, ale niewątpliwie wymaga pewnych zasobów naszego czasu i portfela, więc zastanówmy się, czy jest zwierzątkiem dla nas.

Jeśli nie mamy za dużo wolnego czasu (szkoła, praca, często nie ma nas w domu), kupmy dwa kanarki (parkę lub dwie samiczki). Ptaki te są bardzo towarzyskie, jeden kanarek będzie się czuł źle pozostając przez dłuższy czas sam. Jeśli możemy poświęcić mu kilka godzin dziennie, zajmując się sprzątaniem, czy rozmowami z nim, dość szybko uda nam się go oswoić, ptaszek sam będzie szukał kontaktu z nami i chętnie będzie z nami przebywał. Dwa kanarki nie potrzebują towarzystwa człowieka już tak bardzo, nie dadzą się też tak oswoić, zawsze będą wolały swego ptasiego towarzysza od człowieka.

Pamietajmy również, że jeśli decydujemy się na samca, zostaniemy obdarzeni jego śpiewem, często głośnym (jak u kanarka harceńskiego). Samotny samiec śpiewa cały rok, poza okresami pierzenia (dwa razy w roku), od rana do wieczora, z krótkimi przerwami na żerowanie, kąpiele, spanie, czy czyszczenie piórek. Samczyk, który ma w klatce samiczkę, śpiewa dużo rzadziej. Jeśli bardziej cenimy sobie wokalne popisy naszego ptasiego przyjaciela, kupujemy jednego kanarka, samca - któremu poświęcamy trochę więcej czasu. Jednak osobiście uważam, że obserwacja pary ptaków, ich zachowań, często zabawnych, ich życia razem, nawet lęgów i odchowu młodych, daje o wiele więcej satysfakcji.

Kanarek jak najbardziej nadaje się pupilka dla dzieci, które opiekując się nim, uczą się odpowiedzialności za zwierzątko, poznają jego obyczaje, odczuwają satysfakcję z kolejnych etapów oswajania i wreszcie cieszą się towarzystwem ptasiego przyjaciela.

Kanarki nie lubią zmian miejsca, dlatego raczej zapomnijmy o zabieraniu ptaka na wakacje. Powierzmy opiekę nad nim komuś odpowiedzialnemu, kto przynajmniej co drugi dzień zajrzy do naszego podopiecznego, nakarmi go i zmieni mu wodę.

Pamiętajmy, że kanarek nie jest dobrym pomysłem na niespodziewany prezent.
 

Polecam swoje powieści.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Online

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś2
mod_vvisit_counterWczoraj10
mod_vvisit_counterW miesiącu358

Sonda

Strona pomogła mi:
 

Moja TopLista Kanarki



Ranking stron: ptaki

jestem w katalogu

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.