Ogłoszenia

kanarki.com.pl

Reklama

© Marta G. 2006
Wszelkie prawa zastrzeżone

Kanarki

Mój obecny kanarek pochodzi z lęgu mojej parki szeków z 2002 roku. Ma na imię Frodo i kilka lat temu przeszedł poważne zapalenie stawów. Od tamtej pory nie może rozprostować paluszków u łapek i łazi sobie tylko po dnie klatki. Nadal jednak podśpiewuje i lubi być miziany po brzuszku :)  To właśnie mój staruszek Frodo:


 

Mój pierwszy kanarek zawitał w domu, kiedy miałam 6 lat i był nim harceński samczyk Maciuś, żółty i bardzo wesoły. Śpiewał przepięknie i nazywaliśmy go Maćkiem do momentu, kiedy na dnie klatki znaleźliśmy... jajko. Maciek okazał się być samiczką, która najwyraźniej bardzo długo przebywała z samcami i podchwyciła to i owo.

Potem były zeberki, mewki japońskie, kolejne kanarki, dziki czyżyk bez palca u łapki (przeżył u mnie 17 lat, oswoił się i przylatywał do rąk), no i w końcu moja ulubiona parka harcenów. Były to agatowo-żółto-siwe kanarki (szeki), parka (Maestro - on i Czyżyk - ona) o barwie jak niżej na fotce (fotka nie przedstawia moich ptaków):

dzikie.jpg

Oba ptaki pochodzą z czerwca roku 2000, ale z różnych gniazd. Czyżyk zjawiła się u mnie pierwsza, jako bardzo młody, trzytygodniowy ptak i miała być samcem. Po paru tygodniach okazało się, że śpiewać nie będzie, w dodatku ma chrypę i znosi jaja. Tak więc zawitał do nas Maestro, który bardzo szybko się zaaklimatyzował i już na drugi dzień karmił swoją samiczkę. I tak zostały u mnie oba. 

Moja parka dochowała się sześciu młodych w dwóch lęgach. W pierwszym były cztery pisklęta, z których jednego samczyka zostawiłam. Śpiewa przepięknie i ma bardzo wyraźną plamkę na główce, dzięki której nie można go pomylić z żadnym innym. Otrzymał imię Frodo. W drugim lęgu były dwa pisklęta, z których jedno niestety nie przeżyło.

W przyszłości chciałabym sobie sprawić glostera. 

Nie jestem zrzeszonym hodowcą i nie należę do Związku Ornitologicznego, a co za tym idzie, nie posiadam obrączek rodowych. Moja hodowla kanarków - mimo, że mam je od przeszło 30 lat - jest czysto hobbystyczna.

Odpowidając na liczne pytania, które otrzymuję mailem i na gg:  NIE PROWADZĘ SPRZEDAŻY PTAKÓW, ANI SIĘ NIMI NIE WYMIENIAM. Nie mam również znajomości wśród innych hodowców, ani namiarów na nich.

 

 

 

Polecam swoje powieści.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Online

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3
mod_vvisit_counterWczoraj19
mod_vvisit_counterW miesiącu674

Sonda

Strona pomogła mi:
 

Moja TopLista KanarkiRanking stron: ptaki

jestem w katalogu

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.